ביטוח סיעודי

תאונה, מחלה קשה או גיל מתקדם עלולים להביא כל אחד מאתנו למצב סיעודי. המצב הסיעודי הופך את הלוקים בו לתלויים באחרים – בני משפחה או גורמים מקצועיים, ואף מצריך טיפול רפואי יקר. הקשר האישי הרצוף עם הסביבה וטיפול רפואי מתקדם הכרחיים כדי להשתקם לקראת חיים עצמאיים של כבוד.

 

מצב סיעודי: אי יכולתו של אדם לבצע ללא סיוע מספר פעולות יומיומיות (ADL – Activity, Daily, Life)

 

להלן הפעולות היום יומיות הבסיסיות שבהן מדובר:

  • לקום ולשכב
  • להתלבש ולהתפשט
  • להתרחץ
  • לאכול ולשתות
  • לשלוט על הסוגרים (צרכים)
  • לנוע באופן עצמאי

אדם שהוכר כתשוש נפש ( אלצהיימר, דמנציה) או שאינו יכול לבצע בכוחות עצמו 3 מתוך 6 הפעולות הנ"ל כשאחת מהם היא שליטה על הסוגרים ו או 3 פעולות מתוך 6 הפעולות –  מוגדר אדם שמצבו סיעודי.

להלן מספר נתונים על מצב הסיעוד בישראל:

כל אדם שלישי יהפוך לסיעודי בשלב כלשהוא בחייוטיפול סיעודי הוא הטיפול הרפואי היקר ביותר שיש. עלותו בין 8,000 ל – 20,000 ש"ח בחודש!אין במדינה גורם המממן את הטיפול היקר!חוק הסיעוד לא מספק יותר מ – 15 שעות של מטפל בשבוע בבית וקופות החולים מספקות תשלום קטן ומזערי מההוצאה בפועל.תוחלת החיים בישראל היא מהגבוהות בעולם: 80 לגברים ו – 83.6 לנשים בממוצע.

תוצאה מכך גם אדם שהוגדר אמיד כל ימי חיו יכול למצוא עצמו מול שוקת שבורה של תשלומים אדירים הכרוכים לטיפול במצבו הסיעודי .

פוליסה לביטוח סיעודי המבטיחה פיצוי חודשי קבוע במקרה סיעוד מורידה את נטל המימון המעיק מהילדים (שיכולים להיות גם בני 60) בקרות האירוע הסיעודי להוריהם.

ישנם מספר מסלולי הצטרפות לביטוח סיעודי הנבדלים זה מזה בסכומי הביטוח ובתקופת הפיצוי על מנת להתאים את המסלול המיטבי עבורך חשוב לערוך בדיקה מול סוכן ביטוח מנוסה בתחום .

מלבד החשיבות של כניסה לביטוח בגיל צעיר על מנת להיות מכוסים ,ישנם יתרונות לא מבוטלים לאדם שמצטרף מוקדם ככל האפשר כגון :פרמיה קבועה לכל החיים ומצב בריאותי תקין המאפשר להיכנס לתכנית ללא כל קושי , לעומת מצב בריאותי המקשה להצטרף בגיל מבוגר לביטוח סיעודי .

יתרון נוסף הוא , הצטרפות מבלי תוספות רפואיות שונות המתווספות לרוב בגילאים מבוגרים .

ישנם אנשים רבים המבוטחים בקופ"ח אך אינם מודעים לכך שהפוליסה לא מכסה תאונות דרכים ,תאונות עבודה וטרור פוליסה זו גם מוגבלת בתקופת הביטוח ובסכומי הביטוח .

**חובה לבצע תכנון סיעודי נכון המבוסס על הבנת הצרכים, השוואת ובחינת הצעות לביטוח סיעודי ובחירה בפוליסת ביטוח מתאימה, לפני שמחליטים על רכישת פוליסת סיעוד כשלהיא **

למה חשוב ביטוח סיעודי?